-
2nd Bře 10

Stále žádné novinky ohledně seriálu, představme si tedy jednu ze známých osobností sportovní gymnastiky žen - Světlana Vasiljevna Chorkinová, narozená 19. ledna 1979 je bývalá ruská sportovní gymnastka.

Na olympijských hrách vybojovala celkem sedm medailí, z toho dvě zlaté. Z mistrovství světa si celkově přivezla 20 medailí, z toho devět zlatých, čímž se řadí mezi nejúspěšnější gymnastky své éry. Vrcholově závodila více než deset let.

V roce 2003 zvítězila ve finále víceboje na MS, ve věku 24 let, čímž se zařadila po bok československé gymnastky Věry Čáslavské jako druhá nejstarší mistryně světa v historii sportovní gymnastiky.Světlana Chorkinová byla výjimečná svým uměleckým projevem a novými tanečními figurami. Často se však stávala terčem kritiky za nesportovní chování. Označovala se také za skutečnou vítězku soutěží, na kterých nevyhrála, pro horší bodové hodnocení jejího výkonu rozhodčím